The Chase – Lov (Elle Kennedy) (Briar U #1)

Knihu The Chase (v češtine Lov) od Elle Kennedy som si všimla, keď som sa pohľadom lúčila v kníhkupectve so sériou Off-Campus. Chytila som ju do ruky, prečítala si anotáciu a moje srdce zaplesalo. Je to voľné pokračovanie série Off-Campus! HIP HIP….HURÁ. Sériu Briar U tvoria tri knihy, z ktorých zatiaľ vyšli dve v češtine. Povedala som si, že ak je posledná zatiaľ len po anglicky, tak si prečítam rovno celú sériu v origináli.

O čom je kniha

Summer Di Laurentis je krásna a nikdy nemala problém zaujať opačné pohlavie. Čo však neplatí v prípade potetovaného, tichého hokejistu Colina Fitzgeralda, ktorý je zažratý do videohier, a tvári sa, že ho Summer vôbec nezaujíma. Podľa neho je príliš „do vetra“, než aby vôbec uvažoval, že si s ňou niečo začne. Faktom však je, že iskrenie medzi nimi by im mohlo podpáliť dom. Áno, oni sú totiž spolubývajúci. To však nie je všetko. On sa páči jej, aj keď vonkoncom nie je jej typ, ona sa páči jemu, aj keď si to nechce priznať. Ale už som spomenula, že sa do Summer zaľúbil ich spolubývajúci Hunter? Napätie v dome sa už dá krájať.

“…He just happens to be THE UNICORN. The tall, sexy, tattooed, hockey-playing unicorn of a man who I might have a teeny-weeny itsy-bitsy crush on. Okay, fine. A big motherfucking crush on.”

Popri vyvíjajúcom sa vzťahu Summer a Fitza si Elle opäť dala záležať aj na psychológii postáv. Kým Summer sa snaží popasovať s ADHD, Fitz si začína čoraz viac uvedomovať dopad svojej minulosti na seba samého. Naučil sa postaviť si okolo seba múr, cez ktorý nikoho k sebe nepustí. Nehovorí, čo si myslí, ani čo cíti, a má na to skutočne veľmi dobrý dôvod. Lenže čo ak je čas múr zbúrať a niekoho si k sebe pustiť? Veľmi oceňujem túto jej snahu popri romantickej zápletke ukázať aj boj hlavných postáv so svojimi problémami. Všetci predsa zvádzame svoje vnútorné boje, ktoré nikto nevidí. Ako to celé dopadne si môžeš prečítať v tomto výbornom šteklivom románe, ktorý v češtine vyšiel pod názvom Lov.

Môj názor na knihu

Asi ťa neprekvapí, že som bola preveľmi šťastná, keď som zistila, že Off-Campus má pokračovanie. Šteklivé, horúce, vtipné, sarkastické pokračovanie. Moja radosť sa ešte znásobila, lebo prvý diel je o Fitzovi. Sexy mlčanlivom potetovanom hokejistovi, ktorý je fanúšikom video hier, a po ktorom som pokukovala už od Plánu. Ooooh áno, prosím!

the chase, lov

Moju radosť mi spočiatku trochu pokazila Summer. Pamätala som si ju zo Skóre a nejako ma nezaujala. Dala som jej však šancu a Summer ma nesklamala. Pri bližšom zoznámení sa z nej vykľula úžasná baba, ktorá bojuje s ADHD a s tým súvisiacimi problémami s učením. Stretáva sa s predsudkami, nie len kvôli svojej kráse, ale aj tomu, že pochádza z bohatej rodiny. Je však silná, odhodlaná a presvedčená, že ženy by mali držať spolu a nie si podrážať nohy. Nemám poruchu učenia, ale vedela som, ako sa Summer cíti a jej postava vo mne veľmi zarezonovala. Obzvlášť citácia nižšie mi hovorí priamo z duše.

“Loving yourself is hard enough. Silencing the inner critic borders on impossible.”

The Chase (Lov) by som mohla vychvaľovať celý víkend. Mala som veľkú radosť, že som sa opäť stretla so starými známymi – Deanom, Tuckom, Garretom a Loganom, ale aj Hunterom. Akoby to bolo len včera, čo ako nováčik doplnil hokejový tím Briaru a Dean ho zaúčal do tajov balenia kočiek. A to som sa ešte nedostala k najnovšej postave – Brenne. To dievča si proste zaslúži samostatnú knihu. Jednoducho musí! Je sarkastická, odvážna, úprimná a musím spomenúť jej vkus na oblečenie a žiarivo červený rúž na perách. Je úžasná, to sa inak povedať nedá.

Vrelo odporúčam, pretože…

…úvodný román série Briar U je výborný. Je ľahký a bezstarostný, výborne napísaný, no venuje sa aj vážnym témam. Skvele som sa pobavila, miestami som sa nahlas rozosmiala a samozrejme mi autorka vohnala červeň do tváre. Ak teda hľadáš oddychovú knihu so štipkou erotiky, sympatickými postavami a hlbšou myšlienkou, vrelo odporúčam The Chase (Lov).

V češtine vydalo Lov vydavateľstvo Baronet.

Môžeš sa tešiť ešte na:

Originálny názov: The Chase
Autor: Elle Kennedy ( https://www.ellekennedy.com/ )
Jazyk: angličtina
Počet strán: 377
Rok vydania: 2018
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/41048473-the-chase
Booxy: https://www.booxy.sk/kniha-352136-the-chase
Foto: ja 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *