Skóre (Elle Kennedy) (Off-Campus #3)

Keď som sa raz zahryzla do série Off-Campus, už som ju nemohla a nechcela pustiť z ruky a do tretice som sa začítala do Skóre. Na sériách je úžasné to, že sa v nich opakujú postavy, prostredie je ti dobre známe a môžeš sa tešiť na to, ako si prečítaš niečo o postavách, ktoré boli do vtedy len vedľajšími a teraz máš šancu dozvedieť sa o nich viac, bližšie ich spoznať.

Dean je playboy v pravom zmysle slova, dievčatá strieda ako ponožky a zo všetkých štyroch spolubývajúcich si s nimi zašantí najradšej. Je fešák, k tomu bohatý, skrátka svet gombička. Allie je Hannina najlepšia kamarátka a, od kedy začala študovať na univerzite, je prvýkrát single. Práve sa škaredo rozišla s dlhoročným priateľom, takže rozhodne nehľadá nový vzťah. Skôr by radšej prišla na to, čo bude robiť po promócii.

Trávenie noci v prázdnom dome len s fešákom, zlomené srdce a nejaký ten alkohol nie sú práve mix vedúci k rozumným rozhodnutiam. Ráno Allie s opicou zistí, že strávila búrlivú noc s tým najväčším sukničkárom široko-ďaleko. A rozhodne si to neplánuje s Deanom zopakovať. Radšej s ním zostane len kamarátka. Pre Deana je takýto postoj novinkou, lebo dievčatá sa zvyčajne vyzliekajú, len sa na ne usmeje. Ako si Dean nájde k Allie cestu? A prežije ich vzťah nečakanú udalosť, ktorá otrasie celým Deanovým svetom? Príde Allie na to čím sa chce živiť a ako to zladiť s rodinou?

Moje pocity a dojmy z knihy

Musím sa priznať, že už keď som čítala o Deanovi v predchádzajúcich dieloch, veľmi ma nezaujal. Jasné, bol to playboy ako ostatní chalani, no preňho bolo pomenovanie playboy veľkým podceňovaním. Po prvom diely som sa tešila na Allie a teraz som mala možnosť sa o nej dozvedieť viac. Bola som preto zvedavá, ako sa táto kombinácia postáv vyvinie.

Skóre Elle Kennedy

Po predchádzajúcich knihách mi bolo jasné, že keď sa Dean do niekoho zaľúbi, zmení sa. A skutočne sa z neho stal výborný kamarát a opora pre Allie, keď ho najviac potrebovala. Vždy ju podporil, pomohol, vypočul a postupne si k nej našiel cestu a prirástla mu k srdcu. Elle svoje postavy veľmi pekne do hĺbky prepracuje, čo by som z počiatku nečakala pri tomto druhu literatúry. Aj v Deanovi sa napokon toho skrývalo omnoho viac, ako si človek na prvý pohľad všimol. A Allie je ďalšia silná ženská hrdinka, ktorá sa nepoddala len preto, že jej venoval pozornosť neskutočný krásavec. Stredobodom knihy je ich vzťah, ale ku koncu je jasné, že obaja sa zmenili a dospeli.

Aj keď si Skóre nenašlo cestu až tak hlboko do môjho srdca ako Návrh a Omyl, bola to ďalšia výborná kniha z tejto série. Zaujímavá, šteklivá, vtipná a lámajúca srdce a bolo mi veľmi ľúto, keď som ju dočítala. Táto partia hokejistov mi bude skutočne chýbať, keď sa séria skončí. Sú skvelí kamoši, sú vtipní, radi si zo seba uťahujú, až sa človek neubráni úprimnému smiechu a hlavne na seba dozerajú a kryjú si chrbát. Našťastie ma už čakal posledný diel – Plán, takže som nesmútila veľmi dlho.

Skóre je zatiaľ dostupné len v češtine s vynikajúcim prekladom Zuzany Ľalíkovej.

Ďalšie diely zo série:

Originálny názov: The Score
Autor: Elle Kennedy ( https://www.ellekennedy.com/ )
Jazyk: čeština
Počet strán: 408
Preklad: Zuzana Ľalíková
Vydavateľstvo: Baronet
Rok vydania: 2017
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/33349667-sk-re
Booxy: https://www.booxy.sk/kniha-189151-skore-the-score
Foto: ja 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *