The Risk – Risk (Elle Kennedy) (Briar U #2)

the risk

Risk je druhou knihou v romanticko-erotickej sérii Briar U od Elle Kennedy. Chcela som knihu, ktorá sa bude venovať Brenne a autorka ma vypočula. Máme tu príbeh zakázanej lásky.

Trošku k deju The Risk

Díva sa na ňu a pobavene sa usmieva. Akoby Jakovi Connellymu, harvardskému hviezdnemu útočníkovi, vôbec nevadilo, že sa na kolenách jeho spoluhráča usalašila Brenna Jensenová, dcéra hlavného trénera ich najväčšieho rivala, Briarskej univerzity. Aj Brenna sa pobavene usmieva. Ona tomu arogantnému, otravnému, prehnane sebavedomému a až príliš atraktívnemu hokejistovi ten úsmev z tváre zmaže.

“Friends who say “I love you” every time you part ways are important. Those are the ones you need in your life.”

Jake však nie je ten, komu zamrzne úsmev na perách. Brenne prestane byť do smiechu, keď zistí, že vstupenkou k jej vysnívanej stáži, ktorá je pre jej budúcu kariéru životne dôležitá, je práve meno Jakea Connellyho. Bude ho musieť požiadať o pomoc a nebude to zadarmo. On sa bude hrať na jej falošného priateľa a za každé falošné radne chce na oplátku niečo nemysliteľné – jedno skutočné. Zakrádať sa s nepriateľom poza chrbát otca a priateľov však neveští nič dobré. Lenže Brenna nemá na výber a musí riskovať.

“Anyone can give me an orgasm, but not everyone can touch my soul. One kiss can make me fall in love with someone. I know it, because it happened once before. And that’s why kissing scares me sometimes.”

The Risk, str. 185
the risk

Môj názor na The Risk

Knihy od Elle Kennedy som si zamilovala a mám pocit, že každá ďalšia je lepšia. Postavy sú unikátne so svojimi vlastnými problémami, ktoré sa snažia riešiť a presne tak to bolo aj v prípade Brenny a Jakea. Vedela som, ako kniha skončí. Zaujímalo ma však, s čím obaja bojujú a ako si k sebe nájdu cestu.

Napriek tomu, že Brenna je tzv. bad girl s drsným prejavom, vyzývavým oblečením, podrezaným jazykom a žiarivo červeným rúžom, za tým všetkým sa evidentne ukrýva nejaká trauma. Výzvou pre mňa bolo prísť na to, čím si Brenna prešla, čo sa jej stalo a prečo to tak veľmi ovplyvnilo jej rodinné vzťahy. V predchádzajúcich knihách riešila Elle už všeličo a aj v tejto knihe boli rôzne náznaky na minulosť, ale k pravde sa mi podarilo priblížiť len veľmi zdiaľky. Autorka opäť zaťala hlboko a venuje sa veľmi vážnej téme.

Vo mne zarezonovala najmä téma manipulácie. Niekedy len nevedomé navádzanie toho druhého, ale v niektorých momentoch cielené citové vydieranie, aby človek urobil niečo, čo vlastne vôbec urobiť nechce. Pri niektorých situáciách vo mne doslova vzkypela zlosť. Normálne som sa pri čítaní rozčuľovala.

Postáv, ktoré súperili o pozíciu najviac opovrhnutiahodnej osoby bolo hneď niekoľko a ja som veľmi obdivovala, ako to obaja hlavní protagonisti zvládali. Poznám sa, mne by určite praskli nervy a vypenila by som. Veď už pri čítaní sa mi dvíhal tlak. Na druhej strane pribudla minimálne jedna vedľajšia postava, ktorá bola pre mňa veľmi milým prekvapením. Rupi sa zjavila ako blesk z jasného neba a výborne som sa na nej celú knihu bavila. Opäť zaujímavo napísaná postavička, ktorá mi pripadala známa a nevedela som sa dočkať, kedy sa opäť objaví na scéne 🙂

Risk som si opäť veľmi užila a už mi zostáva dočítať len poslednú knihu zo série a potom sa budem musieť s týmito postavami rozlúčiť.

V češtine vyšiel Risk vo vydavateľstve Baronet.

Určite odporúčam ak

… sa nechceš rozlúčiť so známymi postavami
… máš chuť na šteklivú a erotickú literatúru
… obľubuješ tému zakázanej lásky
… uprednostňuješ realisticky napísané postavy s problémami, ktorým musia čeliť

V tejto sérii nájdeš:

Originálny názov: The Risk
Autor: Elle Kennedy ( https://www.ellekennedy.com/ )
Jazyk: angličtina
Počet strán: 432
Rok vydania: 2019
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/41032121-the-risk
Booxy: https://www.booxy.sk/kniha-352138-the-risk
Foto: ja 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *