The Play – Hra (Elle Kennedy) (Briar U #3)

hra

Poslednú knihu The Play – Hra z romanticko-erotickej série Briar U z hokejového prostredia som prečítala rýchlejšie než by som si priala. Štýl písania Elle Kennedy a jej knihy sa mi dostali pod kožu a bola by som najradšej, keby som mohla o týchto postavách čítať ešte viac. Áno, sedem kníh a dve série mi nestačili.

Niečo k obsahu

Po dvoch ženských hlavných postavách, je hlavnou postavou Hry Hunter Daveport. Začína sa nový školský rok, čo je pre Huntera možnosť začať od znova a tentokrát vykročiť tou správnou nohou. Záver minulého semestra dopadol po hokejovej stránke katastrofálne, takže sa Hunter rozhodol, že sa poučí. V jeho prípade to teda znamená vylúčiť zo svojho života všetko, čo pokladá za príčinu jeho posledného kolosálneho zlyhania. Žiadne divoké párty, obmedziť alkohol na minimum, no najmä žiadny sex. Jeho neviazaný sex bol dôvodom, prečo prehrali veľmi dôležitý zápas a pokazil tak sezónu celému tímu. Teraz je z neho kapitán, a preto chce ísť príkladom.

“Men really need to stop telling women what they mean or don’t mean.”

The Play

To by však jeho partnerkou pri celosemestrálnom projekte zo psychológie nesmela byť sexy spolužiačka Demi. Demi je vtipná, inteligentná, ambiciózna a Huntera chtiac-nechtiac núti zvažovať jeho sľub cudnosti. Našťastie má Demi dlhoročného priateľa, takže sa Hunter nemá čoho obávať. Alebo áno? Človek mieni, …. ?

hra
hra

Môj názor na knihu Hra

Po Summer a Brenne bolo príjemnou zmenou mať opäť mužskú hlavnú postavu. Na Huntera som bola zvedavá, lebo sa objavil už v sérii Off-Campus a hral dôležitú úlohu aj v príbehu Summer a Brenny. Najnovšie sa stal aj ich spolubývajúcim, takže z domu, kde bývali štyria hokejisti, odrazu zostal len jeden hokejista a čisto ženské osadenstvo. Už to mi napovedalo, že sa budem baviť minimálne na vtipných situáciách vyplývajúcich z ich spolubývania.

“There’s always someone with a shittier life than yours. That doesn’t turn the shit in your life into roses.”

The Play

Od Hry som nečakala nejakú napínavú zápletku a šťastný koniec hlavných postáv bol jasný od prvej strany, ale nemohla som sa dočkať, aby som bližšie spoznala hlavné postavy. Preto mám knihy od Elle Kennedy tak rada. Hunter aj Demi sú vykreslení realisticky a obaja bojujú so svojimi osobnými problémami, ktoré majú vplyv aj na ich začínajúci sa vzťah. A na to sa vždy najviac teším. Popri romantickom príbehu s horúcimi situáciami sa chcem dozvedieť, čo ich trápi a ako sa im to podarí zvládnuť. V prípade Huntera a Demi to boli problémy, ktoré v rôznej podobe pravdepodobne zažila väčšina z nás… vyplývajú totiž z nášho vzťahu s rodičmi. Viac však neprezradím 🙂

Určite mi však nedá nespomenúť množstvo komických situácií, ktoré ma úprimne rozosmiali, a vynikajúce vedľajšie postavy. Od hokejového tímu stvárajúceho nemožné kúsky, len aby sa im podarilo presvedčiť hlavného trénera, aby im dovolil živého maskota, až po tornádo v podobe Rupi. Rada by som napísala niečo bližšie o Rupi, ale to si jednoducho treba prečítať, lebo to stojí za to ?

Vtipná, vážna aj horúca

Tretí diel zo série Briar U The Play – Hra môžem opäť len odporúčať všetkým vášnivým čitateľom romanticko-erotických kníh zo žánru New Adult. Realistické postavy s problémami, ktoré sa snažia prekonať, dávajú pridanú hodnotu celému príbehu. Robia z neho niečo viac, ako len obyčajnú šteklivú romancu, ktorá sa stratí v dave iných podobných titulov. Hru som si obľúbila, a ak si fanúšikom tohto druhu kníh, myslím si, že si ju obľúbiš aj ty ❤

V češtine vyšiel román Hra vo vydavateľstve Baronet.

Originálny názov: The Play
Autor: Elle Kennedy ( https://www.ellekennedy.com/ )
Jazyk: angličtina
Počet strán: 422
Rok vydania: 2019
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/43877254-the-play
Booxy: https://www.booxy.sk/kniha-352139-the-play
Foto: ja ?

Predošlé diely zo série:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *