Plán (Elle Kennedy) (Off-Campus #4)

Séria Off Campus od Elle Kennedy sa končí štvrtou knihou Plán, ktorá sleduje Tucka a jeho vzťah s krásnou a ambicióznou Sabrinou. Johna Tuckera som už síce v predchádzajúcich knihách stretla, no spomedzi štyroch kamarátov je najnenápadnejší, nepredvádza sa a drží sa takpovediac mimo radar. V tejto knihe som dostala šancu zoznámiť sa s ním bližšie. Už som sa nevedela dočkať, obzvlášť po tom, ako sa skončila predchádzajúca kniha Skóre.

Skóre

Tuck je veľmi zodpovedný, priamočiary a láskavý muž, čo síce Sabrina vie, no v jej živote nie je miesto na vzťah. Je cieľavedomá a po promócii má jasný plán – dostať sa na právo na Harvard a ďalšou zastávkou je miesto vo veľkej nemilosrdnej právnickej firme. Robí všetko, čo je v jej silách, aby tento cieľ dosiahla, a dostala sa tak z mizerných podmienok, v ktorých žije.

Sabrina sa prvý raz objaví na scéne v Skóre. Je to Deanova spolužiačka, ktorá ho neznáša z hĺbky duše a vôbec sa tým netají. Preto keď ju v bare zbadá Tuck s kamarátmi, tí ho varujú, nech dá od nej radšej ruky preč, lebo je to vraj Ľadová kráľovná. Napriek tomu z nej Tuck nevie spustiť oči. Strávia spolu noc, ktorá však bude mať následky, ktoré ani jeden z nich nečakal.

Moje pocity a dojmy z knihy

Tuck v predchádzajúcich knihách nemal až toľko priestoru, takže som bola veľmi zvedavá, kto to je a do koho sa zakuká. Zvrat, aký naznačila predchádzajúca kniha, som vonkoncom nečakala, ale bola som zvedavá ako sa to vyvinie.

Musím však povedať, že môj pocit z tejto knihy bol trošku rozpačitý. Považujem ju za najslabší článok celej série. Neviem, či to bolo tou vážnou témou neplánovaného rodičovstva, alebo mi len nesadli postavy. V niektorých chvíľach som silno zápasila s chuťou okato gúľať očami, hlasno vzdychať a niekým silno potriasť, nech sa spamätá. Aj erotické iskrenie zo začiatku knihy sa časom vytratilo a bolo zatienené tehotenstvom.

Tuck je neskutočne sladký, ale na môj vkus asi až príliš. Nebudem ti klamať, mám rada zlých chlapcov ? Tucka by som mohla natierať na chlieb. Jeho trpezlivosť bola bezhraničná. Ja na jeho mieste, by som už dávno stratila nervy a proste sa so Sabrinou na rovinu porozprávala. A Sabrina je tá postava, ktorou by som najradšej zatriasla. Pol knihy dookola tvrdiť, ako nechce byť nikomu na obtiaž, už bolo až príliš. Čo tak sa porozprávať ako dvaja dospelí ľudia? Ušetrilo by to kopu času.

skóre

Napriek Sabrininej prehnanej nezávislosti som sa však sklonila pred jej pracovitosťou. Makala na plné obrátky, aby dosiahla svoje ciele, čo si vyslúžilo môj obdiv. Najmä, keď sa ich nevzdala a zakomponovala do nich aj materstvo. Klobúk dolu, ja si to neviem ani len predstaviť. Asi som priveľký leňoch ?

„Nikdy jsem nevěřila, že by se láska někdy stala součástí mého plánu a cílem mého života. Jsem ale ráda, že jsem si za tím cílem šla, a mám to obrovské štěstí, že jsem toho cíle i dosáhla“

Priznávam, že mi títo štyria hokejoví kamaráti budú chýbať. Skvele som sa pri knihách pobavila, erotické scény mi vohnali červeň do líc a veľmi som si užívala vtipné dialógy vo výbornom českom preklade.

Našťastie som zistila, že táto séria má voľné pokračovanie v podobe série Briar U. A pre zmenu si ho dám v origináli „in english“.

Ďalšie knihy zo série:

Originálny názov: The Goal
Autor: Elle Kennedy ( https://www.ellekennedy.com/ )
Jazyk: čeština
Počet strán: 392
Preklad: Zuzana Ľalíková
Vydavateľstvo: Baronet
Rok vydania: 2017
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/28262024-the-goal
Booxy: https://www.booxy.sk/kniha-189152-plan-the-goal
Foto: ja 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *