O mne

Dovoľte mi predstaviť sa. Celým menom sa volám Margaréta, ale rodina a priatelia ma volajú Grétka. Som ročník, ktorý vyrástol s Harrym Potterom a neviem si predstaviť, že by Harry nebol súčasťou môjho dospievania. Knihy sú súčasťou môjho života od kedy sa pamätám. Čítať som sa naučila v škôlke a od vtedy som neprestala. Prestávku v čítaní som mala len počas vysokej školy, kedy som knihy vymenila za skriptá a odbornú literatúru, ale to je už našťastie za mnou 🙂

Čítam skoro vždy a všade a knihu so sebou beriem, nech idem kamkoľvek. V skutočnosti sa cítim ako bez hlavy, ak knihu nevezmem so sebou. Inšpirácie na čítanie čerpám zo všadiaľ, či už zo sociálnych sietí, časopisov, blogov alebo len prezriem maminkinu a svokrinu knižnicu, či mi niečo nepadne do oka.

Som laik, ktorý síce neštudoval slovenský jazyk ani literatúru, ale miluje knihy z celého srdca, nech sú akéhokoľvek žánru. Verím, že knihy sa podpisujú na tom, akí sme a na tomto blogu chcem s Vami zdieľať svoju záľubu v čítaní. Dúfam, že moje pocity, dojmy a názory na knihy budú pre Vás užitočné a podnietia Vás k čítaniu.

Ak sa Vám zdá, že recenzie pribúdajú pomaly, majte so mnou, prosím, trošku strpenia. Je to tým, že pracujem na odstránení neduhov v čítaní, ktoré som získala počas štúdia. Nie a nie sa zbaviť memorovania textu, vracania sa naspäť a predčítania textu v mysli, ktoré mi spomaľujú čítanie. Ale ja to prekonám!

Tak teda vitajte v mojom čitateľskom denníku – na mojom knižnom blogu.

Vaša Grétka