Pieseň bez nôt (Roseanna M. White) (Tiene nad Anglickom #2)

pieseň bez nôt

Pieseň bez nôt je druhým pokračovaním historicko-romantickej série Tiene nad Anglickom od Roseanny M. Whitovej. Táto séria sa odohráva na začiatku prvej svetovej vojny, keď sa svet prvý raz ocitol v takomto veľkom vojnovom konflikte. Všetci dúfali, že potrvá len pár mesiacov a potom sa život vráti do starých koľají. Po krásnom Cornwalle, v ktorom som sa ocitla v prvej knihe Muž bez mena, teraz zavítam do Walesu s Rosienou sestrou Willou.

Trošku k obsahu

Napriek nádejám a modlitbám sa vojna začala a do Anglicka už čoskoro prúdia zástupy utečencov z Nemcami napadnutého Belgicka. Medzi nimi je aj známy husľový virtuóz Lukas de Wilde, avšak nie pre svoje hudobné nadanie sa ocitne v centre záujmu anglickej tajnej služby. Jeho otec je kryptológ a Lukas má pri sebe šifrovací kľúč, ktorý má viesť k jeho tajnému šifrovaciemu stroju. Na túto prácu si preto záhadný pán V vyberie najlepšiu londýnsku zlodejku, ktorá navyše dokáže čarovať s husľami, a preto je na túto prácu priam stvorená – Willu Forsythovú. Podarí sa Wille dostať ku kľúču včas? A dokáže prekonať samú seba a svoju tvrdohlavosť, aby našla šťastie?

V skutočnosti ju netrápilo, že je sama. Ale to, že ju niekto opustil. Ten pocit ničoty, že nikomu na nej nezáleží, že sa pre ňu nikto nerozhodol.

Pieseň bez nôt

Napínavé aj láskavé rozprávanie

Históriu milujem, ale musím sa priznať, že moja láska k nej končí 19. storočím a ďalej nepokračuje. Preto som veľmi rada, že sa mi dostala do rúk séria Tiene nad Anglickom, ktorá veľmi reálnym spôsobom približuje 1. svetovú vojnu z pohľadu bežných ľudí. Pieseň bez nôt popisuje vojnu, ktorá sa odohráva potajomky, na pozadí ukrutných bitiek na fronte. Bitku o informácie a ich šifrovanie. Málokedy som si uvedomila, že okrem krvavých stretov sa každá strana snažila získať aj iné výhody, ktoré by jej pomohli vyhrať vojnu. Informácie môžu byť predsa rovnako nebezpečné ako zbrane.

Malo by ho bolieť, že veci sa menia, keď on je ten, ktorý dal tie zmeny do pohybu?

Pieseň bez nôt

Roseanne White sa verne podarilo zobraziť intrigy a napätie, uprostred ktorých sa nevedomky ocitla Willa a Lukas. Nevedela som, ktorej postave môžem veriť a či vôbec nejakej. Kto je zradca a kto priateľ? Okrem neustáleho pocitu, že postavy niekto sleduje na každom kroku, tu bola aj všadeprítomná neistota a strach. Z Belgicka sa síce podarilo evakuovať utečencov, no rodiny boli rozdelené a nevedeli, či sú ich príbuzní ešte nažive, čo sa s nimi stalo, či ich ešte niekedy vôbec uvidia. Moje pocity úzkosti, strachu a bezradnosti boli len malým zlomkom toho, čím si museli ľudia prejsť v tej dobe. Čím si prechádzal aj Lukas.

Napriek ťažkej a zložitej dobe je však kniha posolstvom láskavosti, nádeje a nových začiatkov. Aj v najtemnejších časoch sa našli ľudia ochotní pomôcť, ľudia s dobrým srdcom odhodlaní urobiť správnu a dobrú vec. Kúsok svetla v temnote. A rovnako je každý deň možné začať odznova, zmeniť svoj život a prekonať samého seba.

pieseň bez nôt

Určite si Pieseň bez nôt prečítaj ak…

…obľubuješ historické romance s napínavým dejom. Máš prečítanú knihu Muž bez mena a nevieš sa dočkať príbehu o tvrdohlavej Wille. Láka ťa téma prvej svetovej vojny a špionáže.

Druhý diel zo série Tiene nad Anglickom bol rovnako dobrý ako prvý a ja sa už neviem dočkať na tretí diel o Barcleyovi.

Túto výbornú knihu si môžeš kúpiť na https://bit.ly/34UmERi. Veľmi pekne ďakujem i527.net – vydavateľstvo kníh #KdeDobroViťazí za recenzný výtlačok. Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com.

Ďalšie knihy zo série:

Originálny názov: A Song Unheard
Autor: Roseanna M. White ( http://www.roseannamwhite.com/ )
Jazyk: slovenčina
Počet strán: 376
Vydavateľstvo: i527.net
Rok vydania: 2020
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/53216192-piese-bez-n-t
Booxy: https://www.booxy.sk/kniha-371997-piesen-bez-n%C3%B4t-a-song-unheard
Foto: ja 🙂

2 názory na “Pieseň bez nôt (Roseanna M. White) (Tiene nad Anglickom #2)

  1. Mony napísal:

    Ja som nad touto knihou, vlastne celou sériou, dosť váhala – dať šancu, nedať? Ale po prečítaní tvojej recenzie určite autorke dám šancu, aby mi rozpovedala svoje príbehy 🙂 Nádherná recenzia, rovnako ako aj fotky♥♥♥ Maj sa krásne!

    • Gretka27 napísal:

      Ďakujem Ti krásne Mony 🙂 Mne sa prvá kniha zo série neskutočne páčila, táto je zase trošku iná. Ak by som sa však mala rozhodnúť, Muž bez mena sa mi páčil viac, ale to bolo hlavne výbornými postavami, ktoré som si zamilovala. Ahoj 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *