Nemali by sme (Vi Keeland)

nemali by sme

Žánru New Adult prichádzam čoraz viac na chuť, preto mi kolegyňa odporučila novinku od Vi Keelandovej s názvom Nemali by sme. Po dvoch sériách z univerzitného prostredia som teda siahla po niečom vekovo mne bližšom.

Nemali by si spolu začínať, naozaj by nemali

Annalise osem rokov tvrdo pracovala, aby sa stala kreatívnou riaditeľkou v reklamnej agentúre. Jej sľubná kariéra je však teraz ohrozená fúziou s inou reklamkou. V novovziknutej spoločnosti totiž nie je miesto pre dvoch kreatívnych riaditeľov. O svoju budúcnosť bude musieť bojovať s Bennettom Foxom a ten sa nemieni vzdať bez boja. Určite by bolo oveľa jednoduchšie pripraviť ho o miesto, keby ju tak nepriťahoval. A keby hneď prvý deň urobila trošku lepší dojem, ako to fiasko, s ktorým nastúpila do novej práce.

nemali by sme

Vtipné, ľahké, oddychové

Vzťah na pracovisku je zaujímavá téma na spracovanie. V prípade knihy Nemali by sme sa Vi Keelandovej podarilo vytvoriť originálnu zápletku. Dvaja kolegovia súperiaci o manažérsku pozíciu, ktorí sa navyše zoznámia veľmi nešťastným spôsobom, mi už po pár stranách vylúdili úsmev na perách. Ich zoznámenie mi v niečom pripomínalo Jane Austenovú a jej Pýchu a predsudok. Dvaja sa stretnú a jeden vytvorí úplne príšerný prvý dojem. Nie je to nič nové, no moje romantické srdce si aj tak prišlo na svoje. Podarí sa im nájsť k sebe cestu? Zvládnu to napriek prekážkam a okolnostiam?

Mňa si kniha získala najmä svojím humorom. Annalise a Bennett si nenechajú ujsť príležitosť podpichnúť toho druhého, trošku si z neho vystreliť, či jednoducho sa na ňom zabaviť. Skvelou vedľajšou postavou je syn Bennettovej najlepšej priateľky, ktorému sa síce ešte len zapaľujú lýtka, miestami však vie o dievčatách viac ako Bennett. Spôsobom vlastným len deťom ma niekoľkokrát jeho trefné postrehy o dievčatách zaskočili a pobavili. Popri vtipných dialógoch a vznikajúcom vzťahu plnom iskrenia však Vi Keeland rieši aj vážnejšie témy. V porovnaní s knihami od Elle Kennedy, ktorej romány sú pretkané traumami postáv, ich jazvami a vnútornými bojmi, Nemali by sme je v tomto smere ľahší. Nijaké prílišné drámy, rýchlo plynúci dej, vtipné dialógy a nejaká tá erotika.

Príjemným prvkom v knihe je striedanie hlavnej dejovej linky s denníkovými zápiskami puberťáčky. Netušila som, akým majú význam, ale pobavilo ma, že o sebe píše v množnom čísle a vždy na konci tvrdí, že sa denník sám zničí. Ah tie krásne tínedžerské časy ?

Nemali by sme je ako stvorené na letné čítanie

Myslím si, že tento román je ideálny ako ľahké letné čítanie na dovolenku. Nechaj sa unášať príjemným príbehom, vtipnými postavami a šteklivými scénami a jednoducho si uži relax.

Originálny názov: We Shouldn’t
Autor: Vi Keeland (https://www.vikeeland.com/)
Počet strán: 376
Vydavateľstvo: Ikar
Preklad: Ivana Hostová
Rok vydania: 2020
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/53465957-nemali-by-sme
Booxy: https://www.booxy.sk/kniha-368423-nemali-by-sme-we-shouldn%E2%80%99t
Foto: ja:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *