Omyl (Elle Kennedy) (Off-Campus #2)

Omyl od Elle Kennedy je druhým dielom zo série Off-Campus o štyroch hokejových kamarátoch a spolubývajúcich Garretovi, Loganovi, Deanovi a Tuckovi. Každý z nich je fešák až by to malo byť trestné, je si toho vedomý a patrične to využíva vo svoj prospech, keď ide o dievčatá. A že tie na nich pomaly stoja rady. Omyl pokračuje tam, kde Návrh skončil. Sleduje Johna Logana, Garretovho najlepšieho priateľa, ktorý sa zakukal do Garrovej priateľky Hanny.

omyl elle kennedy

Byť buchnutý do baby najlepšieho kamoša nie je žiadna sranda. Preto sa Logan rozhodne, že klin sa klinom vybíja a na Hannu sa snaží zabudnúť tým, že balí ešte viac báb ako do vtedy. A pod balí, nemyslím len balí. Kým úplnou náhodou nestretne prváčku Grace. Niečo si s ňou začne, ale stále má pocit, že to robí len preto, aby zabudol na Hannu. Čo Grace aj prezradí, lebo ju nechce vodiť za nos. Tá ho, samozrejme, pošle kade ľahšie a až vtedy si Logan uvedomí svoj obrovský omyl. Keď sa ju však chce pokúsiť získať naspäť zistí, že mu Grace na celé leto odcestovala do Paríža. Čo ti poviem, Grace nie je žiadne krehké žieňa, ktoré padá z fešného Logana do mdlôb. Dá mu však šancu dokázať jej, že o ňu skutočne stojí.

„Jenom se tu snažím chovať se rodičovsky,“ namítne máma upjatě.
„Chovat se rodičovsky je jedna věc. Druhá je chovat se, jako bys vypadla z viktoriánské Anglie.“
„No dobře. Chtělas ho vojet –„

omyl elle kennedy

Logan je zo začiatku vykreslený ako poriadny play-boy, čo sa však zmení. Ako inak po tom, čo stretne Grace. A Grace, aj keď neskúsená prváčka, nie je žiadna krehotinka. Elle Kennedy sa opäť podarilo vytvoriť silnú ženskú hlavnú hrdinku, ktorá je sebavedomá, vyrovnaná a na to, aby bola v pohode, nepotrebuje žiadneho chlapa. Nenechá so sebou mávať a nebojí sa to dať patrične najavo a aj to dá dotyčným pocítiť. Nie len Loganovi, ktorí ju ponížil a sklamal, ale aj najlepšej kamarátke, ktorú pozná od detstva a ktorá jej podrazila nohy a bodla ju do chrbta.

Moje pocity a dojmy z knihy

Omyl bol rovnako skvelý ako Návrh. Výborné oddychové čítanie plné iskrivej chémie a vtipných situácii, nehovoriac o sexy hokejistoch. Vrelo knihu odporúčam všetkým milovníkom a milovníčkam šteklivej romantiky so zaujímavou zápletkou a výbornými postavami. Do deja som sa tak vžila, že som knihu nevedela a ani nechcela pustiť z ruky. Čítala som do pol druhej ráno len, aby som ju prečítala, a to ma v práci čakala 12tka. Taká dobrá bola. Vtipná, ale miestami vážna, bezstarostná, ale riešila aj veľmi náročnú tému Loganovej hokejovej budúcnosti, ktorá nevyzerá vôbec ružovo kvôli ťažkým pomerom v jeho rodine.

Veľmi oceňujem, ako Elle búra predsudky, ktoré si ľudia často vytvárajú na základe prvého pohľadu, alebo podľa toho, že je niekto športovec. Aj v Loganovi, aj v Grace sa toho skrývalo omnoho viac, ako napovedal prvý dojem. Záver by sa mohol zdať až príliš optimistický, lebo sa všetko vyriešilo ako mávnutím čarovného prútika, ale ja som rada. Mám rada šťastné konce, aj keď to pôsobí nereálne a naivne. V tomto prípade mi to však dalo nádej.

Knihu som čítala v češtine od Baronetu a český preklad od Zuzany Ľalíkovej opäť nesklamal a bol vynikajúci.

V slovenčine vydalo knihu vydavateľstvo Ikar v edícii YOLi.

Ďalšie diely zo série:

Originálny názov: The Mistake
Autor: Elle Kennedy ( https://www.ellekennedy.com/ )
Jazyk: čeština
Počet strán: 344
Preklad: Zuzana Ľalíková
Vydavateľstvo: Baronet
Rok vydania: 2016
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/30344511-omyl
Booxy: https://www.booxy.sk/kniha-167808-omyl-the-mistake
Foto: ja 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *