Mechanický princ (Cassandra Clare) (Pekelné stroje #2)

mechanický princ

Po prečítaní prvého dielu Mechanický anjel som nemohla inak, len sa rovno vrhnúť na druhý diel Mechanický princ z fantasy trilógie Pekelné stroje. Mala som toľko otázok, na ktoré som potrebovala odpoveď a dúfala som, že mi autorka odpovie aspoň na niekoľko a nenechá ma napínať až do poslednej knihy.

Trošku k obsahu

Tessa našla svojho brata Natea, vzápätí však oňho opäť prišla a obáva sa, že tentokrát to už bude navždy. Nate totiž nie je tým, za koho ho považovala. Momentálne je však on jej najmenšou starosťou, lebo všetci obyvatelia Inštitútu odrazu čelia protivníkovi priamo vo svojom vnútri. Všetko ich úsilie sa teraz sústredí na úlohu, ktoré je náročná a navyše na ňu majú tak málo času, až to hraničí s nemožným. Konečne sa im však podarí odhaliť Magistrov motív, ktorý ho už toľké roky ženie vpred, aby sa pomstil Tieňolovcom. Magister však pozná každý ich krok a hodlá využiť všetky prostriedky na to, aby im ukázal, že ich má vo svojej moci.

mechanický princ

Moje dojmy po prečítaní

Záhada okolo Tessinho pôvodu sa pomaličky začína rozuzlovať, aj keď to najlepšie si, samozrejme, autorka nechala až do záverečného dielu. Aj tak však bolo veľmi zaujímavé dozvedieť sa motívy, ktoré stoja za Magistrovou obrovskou túžbou po pomste. Čo také strašné mu museli Tieňolovci urobiť, že ich chce úplne vyhladiť z povrchu Zeme?

Ak som si myslela, že Magister je jediným záporákom v knihe, autorka ma v Mechanickom princovi vyviedla z omylu. Vytiahla z rukáva zápornú postavu, ktorá ma mimoriadne prekvapila, hlavne preto, že prišla zvnútra. A bojovať s niekým, kto bol vaším priateľom, spolupracovníkom a považovali ste ho za oporu, je omnoho ťažšie. Navyše keď to začína vyzerať, že už ani medzi Tieňolovcami človek nemôže veriť skoro nikomu.

Myslím, že čo sa týka romantickej zápletky, Mechanický princ sa ti bude páčiť ešte viac, ak fandíš tímu Jem ❤ V tejto knihe si skutočne prídeš na svoje, lebo vzťah medzi Tessou a Jemom sa vyvinie v niečo, čo neprezradím a odporúčam prečítať si o tom 🙂 Tiež sa konečne dozvieš, prečo je Will, aký je, čím sa ešte viac skomplikuje celý vzťah medzi ním, Jemom a Tessou. Stále sa nemôžem rozhodnúť, či chcem, aby bola Tessa s Willom alebo Jemom. Nech sa viac zblíži s ktorýmkoľvek z nich, mám z toho horko-sladký pocit.

A teraz rýchlo na poslednú knihu ?‍♀️?

Ďalšie knihy zo série:

Originálny názov:  Clockwork prince
Slovenský názov: Mechanický princ
Autor: Cassandra Clare (https://www.cassandraclare.com/)
Jazyk: slovenčina
Formát: e-kniha
Počet strán: 424
Vydavateľstvo: Slovart
Rok vydania: 2013
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/16007736-mechanick-princ
Booxy: https://www.booxy.sk/kniha-109252-mechanicky-princ-clockwork-prince
Foto: ja ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *