Rozkošný zvrhlík (Christina Lauren) (Wild Seasons #1)

rozkošný zvrhlík

Od dvojice autoriek pod pseudonymom Christina Lauren som už čítala román Láska a iné slová, ale bolo mi jasné, že Rozkošný zvrhlík bude románom z trošku iného súdka. Očakávala som romanticko-erotickú knižku a presne tú som aj dostala a ešte niečo viac ❤

Čo sa stane vo Vegas, zostane vo Vegas

Tri najlepšie kamošky Mia, Lola a Harlow sa na oslavu promócie vyberú do Las Vegas. Chcú si užiť zábavu pred tým, než bude Mia pokračovať v štúdiu a ostatné sa vrhnú do pracovného života. Tri kamošky stretnú troch kamarátov – Ansela, Finna a Olivera, padnú si do oka, čo-to popijú a ráno sa zobudia ako tri manželské páry. Vraví sa, že čo sa stane vo Vegas, zostane vo Vegas, ale Ansel, Miin nový manžel, trvá na tom, že ho v noci prinútila sľúbiť, že zostanú manželmi až do jesene. Takže možno čo sa stalo vo Vegas, predsa len vo Vegas nezostane. Akoby nápad zostať vydatá za rozkošného Francúza, nebol dosť šialený, Mia sa navyše rozhodne odcestovať na leto za ním do Paríža.

rozkošný zvrhlík

Bol to skutočne až taký zlý nápad?

Začiatok knižky mi prišiel ako typické klišé. Tri najlepšie kamošky si vyrazia do Vegas. Môžete trikrát hádať, ako to asi dopadne. Podľa mňa ste to uhádli už na prvý pokus. Hlavne, ak sú do toho zainteresovaní traja sexi chlapi. Svadbou v podnapitom stave sa však táto klišé časť skončila a odtiaľ som už hltala stranu za stranou. Ocitla som sa v prekrásnom Paríži, kde Mia cez deň spoznáva úzke uličky plné nádherných starých budov a večer svojho manžela, ktorý jej je cudzí. A úmyselne píšem, že spoznáva manžela a nie tehličky na jeho bruchu.

Veľmi milo ma prekvapilo, že aj keď sa Rozkošný zvrhlík radí do žánru erotickej literatúry, Christina s Lauren si dali skutočne záležať, aby vytvorili medzi postavami puto. Dej tak získal dynamiku a ich vzťah postupne nadobudol hĺbku, takže to nebolo len prosté stretnú sa, v posteli im to neskutočne klape, všetko dobre dopadne. Páčili sa mi ich trápne a neisté začiatky. Vžila som sa do Miinho prehnaného premýšľanie nad všetkým, čo súviselo s Anselom, lebo ja som presne taká istá. Obdivovala som ako bojovali s tým, že sa ich vzťah preniesol z bubliny v Las Vegas do skutočného života. A zamilovala som sa do toho, ako originálne spolu vyriešili svoje problémy. Navyše sa obaja museli popasovať so svojou minulosťou, pretože im zasahovala do vzťahu. Navzájom si pomohli pohnúť sa vpred, prekonať traumy a rozhodnúť sa, čo ďalej a presne o tom, predsa vzťah je. Byť tu jeden pre druhého a zvládať veci spoločne.

rozkošný zvrhlík

Len nech to dobre dopadne, prosím

Do deja som sa ponorila tak veľmi, že pri strane 200 som si odrazu uvedomila, ako ďaleko som a stále sa neobjavil nijaký zlomový moment, nijaká zápletka či problém. Koniec knihy sa blížil a ja som sa desila, čo si pre Miu a Ansela Christina Lauren pripravila a úprimne som dúfala, že to nepríde. Dej bol výborný aj bez vážnej zápletky. Bola som čoraz nervóznejšia a predstavovala som si hotové katastrofické scenáre. Nakoniec to, našťastie, nebolo až také zlé, aké dramatické boli moje predstavy. Zároveň kniha otvorila priestor pre ďalšie knihy zo série o Harlow a Lole.

Hurá, pokračovanie!

V slovenčine vyšiel ešte druhý diel zo série o Harlow pod názvom Hriešna záležitosť. Kniha je vypredaná, ale ďakujem nebesiam za internet. Tretí diel o Lole, ktorý ma zaujímal po Miinom príbehu najviac, si dám v origináli, lebo nevyšiel ani v slovenčine, ani v češtine. Podľa Goodreads má séria aj štvrtý diel, ale ten už nie je o tejto trojici, takže ten asi vypustím. Zato 30 minútovú audioknihu k Rozkošnému zvrhlíkovi rozprávanú z iného pohľadu si veľmi rada vypočujem!

Originálny názov: Sweet Filthy Boy
Autor: Christina Lauren (https://christinalaurenbooks.com/)
Počet strán: 376
Vydavateľstvo: Ikar
Preklad: Ľuba Nitrová
Rok vydania: 2015
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/31940442-rozko-n-zvrhl-k
Booxy: https://www.booxy.sk/kniha-223470-rozkosny-zvrhlik-sweet-filthy-boy
Foto: ja:)

Jeden názor na “Rozkošný zvrhlík (Christina Lauren) (Wild Seasons #1)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *